Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astroloji Burçlar ve Kozmos
#1
Astroloji Burçlar ve Kozmos
Aslında her insan oluşumunda asgari iki kişilik öne çıkar. Bir bölümünü Güneş burcu, diğer bölümünü Yükselen burç tamamlar.


Bu nedenle Boğa burcunda doğan birinin Boğa burcunu açıklayan tanımlamaları kendisinde eksik veya aşırı bulması olasıdır. Çühkü, doğduğu zaman kişiliği üzerinde daha etken olan bir gruptan (Ateş,toprak,hava, su) burcun etkisinde kalmıştır. Bazı durumlarda çeşitli kişilik duyumu ile sarsılan insanlar da olması normaldir. Bunlar birbirinden çok farklı olan burçların kesim noktalarında dünyaya gelmişlerdir. Örneğin 20 Şubat tarihinde doğmuş kişi balık burcunun ilk ondalığı içindedir. Güneş’i Kova ve Balık burcunu bulunduran ev; çizgisine yakındır: Bu nedenle kişiliğinde iki burcun ve bunların yönetici gezegenleri olan Neptün ile Uranüs’ün belirgin etkileri olacaktır.


 [Resim: Astroloji-Bur%C3%A7lar-ve-Kozmos-1.jpg]


 Böyle birisi Güneş burcunun yerleşiminden dolayı çift karakterli kişilik sahibi olacaktır. Nitekim, doğum saati 14.55 olan kişinin Güneş’i Kova(Aquarius) takımyıldızı içindeki Theta ve Rho yıldızlarından geçmekte olup, aynı takımyıldızdaki Sadalmelik isimli Alfa yıldızından etkilenmektedir. Bu görünüme göre kişilikteki çift karakteri Theta ile Rho etkisi doğrulamaktadır. Adı arap kökenli olan Sadalmelik yıldızı ise ; “Hükümdarın talihli yıldızı” anlamında olan, sarı süper dev yıldızdır. Bu yıldızın bulunduğu görünüm;de kişinin yaşam talihini göstermektedir.


 Burçlar ve Kozmos İlişkisi
Zamanı ve mekanı için hazırlanan horoskop ta görülecek işaretler kişinin Güneş (Asıl) burcu, Yükselen burcu, evler ve evlerde gezegenler yer alır. Güneş burcuna bakılarak kişilikler tasnif edilir 17 Mayıs’da doğan birisi “Boğa” burcuna girer. Kişiliği etkiliyen en önemli etken “Yükselen Burç” olur ve bulunması için kesin doğum zamanı ile mekanın bilinmesi gerekir.


 [Resim: Astroloji-Bur%C3%A7lar-ve-Kozmos-2.jpg]


 Yukarıdaki örnek kişinin Yükselen burcu 29° Yengeç 24f olarak hesaplanmıştır. Görüldüğü gibi . YB, Aslan ve Yengeç arasında kalmış olup burçların karakterinden ve yöneticileri olan Güneş ve Ay ölze 11 iklerinden etkilenmekte  olup buradan da çift karakter belirgin olmaktadır. Göle haritasında doğum tarihinde YB, İkizler takımyıldızının Castor yıldızından etkilenmektedir. Burada ortaya çıkan ilginç sonuç Castor’un ikiz yıldızdan oluşmasıdır. Yıldız ayrıca altı farklı safha gösterir.


 [Resim: Astroloji-Bur%C3%A7lar-ve-Kozmos-1.png]


 Bu görünüm de kişilikteki çok yönlülük file maymun iştahlığm yanyana olduğunu işaret eder. Ayrıca, İkizler’deki güçlü yıldız etkileşimi zihin kapasitesini yükseltir. Örnek kişinin de farklı ve etkili bir zihin vardır. Örneğin, öğretim yaşamında derslerini sınıfta öğretmenin anlatmasıyla tamamen belleğine yerleştirmektedir.
Bul
Cevapla


İmlemeler

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi