Aşağıdaki Hatalar Oluştu:
Warning [2] Use of undefined constant CKEDITOR_PLUGINROOT - assumed 'CKEDITOR_PLUGINROOT' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 17 - File: inc/plugins/ckeditor.php PHP 7.4.15 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/ckeditor.php 17 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 239 pluginSystem->load
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilal Halit Sanatıyla Filistine Yardım Ediyor...
#1
Bilal Halit Sanatıyla Filistine Yardım Ediyor...

İstanbul 'da yaşayan Gazzeli grafiti ve fotoğraf sanatçısı Bilal Halit Filistin deki dramı sanatı analığıyla tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor.

[Resim: Gazzeli-grafiti-ve-foto%C4%9Fraf-sanat%C...-Halit.jpg]

Yaklaşık bir yıldır İstanbul'da yaşamaya başlayan Gazzeli Bilal Halit (25) 12 yaşından ben grafiti ve hat sanatı üzerine çalışı­yor. Grafiti çizimlerinde çoğunlukla duvarları, kağıtları ve yolları kulla­nan Halıt ın çizımlerı gazetelerde, sosyal medyada yayınlandı.

Grafiti ve hat sanatını (kaligrafi) birleştiren genç aktivist. Fatih'te bir duvara Halep'teki bombalı saldırı­dan sonra fotoğraftanan ve savaşın sembolü halına gelen Ümran bebe­ğin resmini çizdi. Gazze de yaşarken uç savaş gördüğünü an­latan Halıt. 'Orada kadın­ların. çocukların ve genç­lerin olduğunu gördüm. Gazze de savaşın bittiğini hayal ediyorum, barış için­de yaşanan bir yer oldu­ğunu düşünüyorum diye konuşuyor. Çizgileriyle Fi­listin'in özgürlüğünü ifade eden Halıt duvarlara ve yollara barışı çizerken in­sanlar bizim evimizi de bızlerı de çiz diyor. Gazze deki her bir kişi barış içinde yaşamak istiyor. Ke­sinlikle savaş istemiyoruz, savaştan nefret ediyoruz diyor.

"Türkiye'yi ve Türkleri seviyoruz"
Filistin de sanat yapmanın çok zor olduğunun al­tım çizen genç sa­natçı. "Gazze'den çıkıp bir serginin parçası olamıyoruz sanatçılar olarak. Hiçbir sanatçı da Gazze'ye ' gelemiyor.
Çünkü bizimle diğer  ülkeler ara­sındaki sınırlar kapalı. Diğer yan­dan grafiti çizmek için gereken aletleri bulamıyor ve daha kötü kalitede­ki ürünleri kullanmak zorunda kalı­yoruz. Dünyayla iletişim kurabilmek, kültürel ve sanatsal etkileşimde bu­lunmak için sınırların açılmasını is­tiyoruz.
Gazze’de çok fazla sanatçı ve fotoğrafçının yetiştiğine dikkat çeken Halit, bu isimlerin yeteneklerini dünyaya gösterebilmek için yalnızca fırsat sunulması gerek­tiğini aktarıyor.

Uzun zamandır  Gazze'deki  ailesini göremediğmi söyleyen  Halit, Filistin pasaportu sahiple­ri rinin Türkiye dışındaki tüm ülkeler ile havaala­nında sorun yaşadığı­nı hatırlatıyor. Türkiye'nin Filistinlilere kucak açan bir ülke olduğunu dile getiren Halit, "Filis­tinli olduğumu duyan her Türk, Sen benim kardeşimsin Filistin'i seviyo­ruz' diyor. Biz de Türkiye'yi ve Türk­leri seviyoruz" değerlendirmesinde bulunuyor.
Bul
Cevapla


İmlemeler

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi