Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırmızı Pancar İle Bağışıklık Sisteminiz Güçlensin
#1
Kırmızı Pancar İle Bağışıklık Sisteminiz Güçlensin

Kırmızı Pancar Hormon Dengeleyici ve Bağışıklık Koruyucu Dostunuz

Kırmızı Pancar ve İçeriğindeki Etken Maddeler
Beta Karoten,Betasiyanin,Vitamin A,B,C ve P, Fosfor- Demir Bakır-Potasyum      Magnezyum-Brom,Kalsiyum- Manganez Folat-Nitrat.

[Resim: K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-Pan%C3%A7ar.jpg]

Kırmızı Pançar özellikle çocuklar kış aylarında sıkça üst solunum yollan şikayeti yaşarlar. Bu sorun hamilelik dönemi itibari ile yeteri kadar vitamin ve minerali alamamalan, anne sütü ile beslenmiş olamamalan ve annenin hamilelik dönemi dahil bebeğe ihtiyaç duyduğu koruyucu maddeleri veremeyişinden kaynaklanmaktadır. 

Bu sebep ile bağışıklık sistemleri zayıftır ve gelişemezler. En ufak bir virüs ya da hava şartlan değişiminde sıkça enfeksiyonel hastalıklar ile iç içe yaşarlar ve hiç iyileşemedikleri bir tablo izlenir. Gerek hamilelik döneminde gerekse doğum sonrası anne ve çocuk için demir eksikliğine bağlı anemi gelişir. Anemi; üst solunum yollan şikayetleri ve çocuk gelişimi için doğal, güvenilir bir yol olarak; kırmızı pancar ekstresi tercih edilebilir. Kırmızı pancar ekstresi yalnızca çocukların değil, yetişkinler ve yaşlılann da beden sağlığı; bağışıklık sistemi güçlendirici ve antioksidandır. Vitamin ve mineraller açısından zengindir. A, B, C ve P vitaminleri içerir. Bileşiminde bulunan rubidyum sayesinde sindirim sistemini düzenler. Fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko ve manganez bakımaemdan zengindir. Beta karoten ve folat bakımından güçlü yapısı ile bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kan yapımına destek verir, alyuvarların sayısını yükseltir. Vücuda direnç kazandırır Potasyum içeriğinden dolayı yüksek tansiyonu düşürür. Demir eksikliğinin giderilmesinde rol oynar. Pancara rengini veren pigmentler kalbi ve karaciğeri korur, böbrekleri çalıştırır. “B. vitamini ve fosfor sayesinde sinirleri yatıştırır, iştah açar. 

American Journal of Biochemistry Biotechnology raporlarına göre kırmızı pancann yüksek antioksidan etkisi ile anti kanser özelliği kabul görmüştür. Betacyanin maddesi zengini olduğundan kolon kanserini önlemede etkili kabul edilmiştir. Cinsel hormonların üzerinde rol oynayan bor minareli bakımında oldukca, güçlüdür. Yapılan bir araştırmada kırmızı pancardaki nitratın dayanıklılığı arttırdığı Üm sporcuların daha az yorulduğu tespit edilmiştir. Kırmızı pancarın aynca; saç dökülmesi sedef hastalığı, egzama, ürtiker, kurdeşen, kaşıntı, verem, kabızlık ve kemik sorunu olanlara da faydalı olduğu bilinmektedir. 

Kırmızı pancar kökü doğal Nitrat içeren en önemli bitkilerden birisidir. Nitrat vücudumuzda nitrit asit’e dönüşerek kan basıncını düzenler ve oksijenin verimli kullanılmasını sağlar.

Kırmızı Pancar Halk Tababetine Göre:
Kırmızı Pancar özellikle kış aylarında çocuk ve yetişkinlerin gribal enfeksiyonlarında Kırmızı pancarın demir eksikliği ve anemide büyük faydalan vardır. Genelde 2 yaşından sonra kullanılması önerilmektedir.
Bul
Cevapla


İmlemeler

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi