Haberle,Gündem,Yaşam,Saglık,Güzellik,Kadın,Moda,Aşk İlişkiler Evlilik,Faydalı Bilgiler,eDevlet,Tatil,Yemek Tarifleri...

Tam Versiyon: Yeni Subaru XV
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Yeni Subaru XV

Cenevre Otomobil Fuan’nda dünya prömiyerinde gerçekleştirilen Yeni Subaru XV, heybetli ama sportif bir tasarım.

 Kompakt bir gövdede, Subaru’nun simetrik sürekli dört çeker sistemiyle, hem şehirde hem arazide üstün performans sunan bir Crossover.

[Resim: Yeni-Subaru-XV.jpg]

Tüm versiyonların standart donanımında yer alan EyeSight sürücü destek teknolojisi önleyici güvenllğl önemli ölçüde artırıyor.
Piyasaya ilk sürüldüğü 2012 yılın­dan bu yana gerçekleşen ilk bü­yük tasarım değişikliğiyle Subaru XV, yeni Subaru Global Platform mimarisi üzerinden yükselerek gövde ve şasi sağlamlığında büyük aşamalar kay­detti. Yeni Subaru XV, birinci sınıf çar­pışma güvenliği ve tehlikeden kaçınma performansı, sürücüye çok daha iyi tepki verme şansı sağlayan mükemmel yol tu­tuşu ve ileri seviyede sürüş konforu sağ­larken aracın eşsiz tasarımı ve darbe sö­nümleme performansı da önemli ölçüde geliştirildi. Yeni model, şirketin müşterileri için “keyif ve huzur” sağlayan "Prominen­ce 2020" olarak adlandırılan orta vadeli yönetim vizyonu dahilinde Avrupa'daki ilk stratejik hamlesi.

 
Subarunun yeni Global Platformu ile güvenlik, sürüş konforu ve  çeviklik büyük ölçüde gelişti. Daha düşük ağırlık merkezine sahip olan yeni| platform, çok daha başarılı yol tutuşu, daha da iyileştirilmiş gövde ve şasi sağlam­lığı, darbe sönümlemesinde büyük ilerleme ve daha tepkisel direksiyon hislerine sahip.
Hem hybrid, hem elektrikli, hem de fosil yakıtlı otomobillerle uyumlu üretime olanak veren yeni platform,yakıtta  maliyet verimliliği de sağlayacak,
Boxer motor ve Simetrik AWD Sistemi ile satışa sunulacak olan Yeni Subaru XV'de Android Auto ve Apple Carplay uyumlu 8 inç  ekran yer alıyor. Subaru XV’de yer alan X-MODE ve Simetrik AWD sistemi zorlu yol koşullarında performansı geliştiriyor ve aracın SUV kabiliyetleri­ni artırıyor.

Yeni Subaru XV’nin (Avrupa Versiyonu) Ana Özellikleri

Gövde ebadı
(Toplam uzunluk/genişlik/yükseklik)
4,465 x 1,800 x 1,615*4 mm
Dingil mesafesi
2,665 mm
Yerden Yükseklik
220 mm
Motor
FB20 tipi 2.0-litrelik, DOHC, Boxer-Enine, 4-silindirli,
Direkt enjeksiyonlu, Atmosferik
Motor Hacmi
1,995 cc
Çap/Strok
84 x 90mm
Maksimum güç
115kW (156 ps)
Maksimum tork
196Nm (20.0kgfm)
Şanzıman
Lineartronic*5
Güç Aktarım Sistemi
Simetrik AWD
Lastik ölçüleri
225/55 R18